(arch.) 1 lutego (poniedziałek 18:30) Imbolc

Imbolc, znany również jako Imbolg, Oimelc oraz Dzień świętej Brygidy, przypada na połowę drogi między zimowym przesileniem a równonocą wiosenną. Obchodzony jest 1 lutego i poprzedza swoją nowszą chrześcijańską reinterpretację zwaną Dniem Matki Boskiej Gromnicznej, która świętowana jest 2 lutego.

Imbolg zaprezentuje religio- i kulturoznawca

Paweł Dziwisz

.

Chociaż często nazwy „Imbolc” i „Dzień Matki Boskiej Gromnicznej” używane są zamiennie, w rzeczywistości są to różne święta.” Podczas tego święta obserwowano z zaciekawieniem przyrodę, która powoli budziła się do życia.

Druidzi oraz kapłani przepowiadali przyszłość, wróżyli i prognozowali nadchodzącą pogodę, dodatkowo cała ludność modliła się i wspólnie odprawiano rytuały.

Potrawy świąteczne miały za zadanie symbolizować rozwój, wykorzystywano do nich między innymi nasiona słonecznika, sezamu, dyni czy mleko. Kobiety w swoich domostwach piekły pyszne ciasta oraz chleby. 

Zapraszamy na ogniste powitanie światła i wskrzeszenie własnej kreacji.

Po części „oficjalnej” tradycyjne poga-duszki na temat spotkania w gronie lub w (nie)tematycznych podgrupkach, podczas których często zdarza się nam stracić poczucie czasu, ale nigdy nie było to stratą czasu

Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych. Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu

.