(arch.) 24 sierpnia 2020 (poniedziałek 18:30) Radionika

czy można próbować wpływać na stan organizmu poprzez oddziaływania/interakcje generowane w sposób zamierzony przez różne symbole i urządzenia opowie nam

autor spotkania
Włodzimierz Adamczyk

Radionika symboli – witalizm, orgonizm

RĘKA HAMSY
Symbol (oko lub ręka) Hamsy oznacza ochronę przed negatywnymi energiami i bytami. Hamsa pobudza kreatywność i pomaga wymyślić nowe pomysły. Symbol daje szczęście i wsparcie w trudnych czasach. Zachęca do miłości i pokoju oraz opowiada się za otwartością (otwartą ręką). To także obrona przed złym okiem. Ręka Fatimy odnosi się do córki Mohammeda, Fatimy Zahry.

..

LIŚĆ DĘBU
Dęby symbolizują godność, mądrość i związek między niebem a ziemią. Dąb uważany jest za króla lasu. Wolnostojący dąb jest symbolem (męskiej) siły, seksualności, mocy i długiego życia. Kojarzony jest z ogniem i płodnością. Jest także symbolem gościnności. Symbolizują to liście dębu. Często noszony jest liść dębu dla większego szczęścia.

..

.

STUDNIA KIELICHA
Studnia Kielicha (zwana także Czerwonym Źródłem) to studnia u podnóża Glastonbury Tor w Anglii. Symbol na pokrywie włazu składa się z dwóch nachodzących na siebie okręgów (świata wewnętrznego i zewnętrznego) przeciętych włócznią lub mieczem (możliwe nawiązanie do Excalibura). Bogata w żelazo woda ze źródła ma właściwości lecznicze. Dlatego ten symbol symbolizuje uzdrowienie / uzdrowienie.

..

VALKNUT
Valknut jest wyryty na starych skandynawskich kamieniach, zwykle w związku z bogiem Odynem. Symbolika Valknut nie jest do końca jasna, ale istnieje wiele stwierdzeń na jego temat. Liczba trzy jest powszechnym symbolem w wielu kulturach i religiach, podobnie jak liczba dziewięć, którą tworzy się przez pomnożenie trzech przez trzy. Kiedy zaczęto używać tego symbolu w sztuce nordyckiej, mógł symbolizować wiele rzeczy i prawdopodobnie miał być potężnym talizmanem.

..

OKO RA
Oko Ra to także trzecie oko w Egipcie. Symbol reprezentuje słońce, kobiecą energię, autorytet, moc, koncentrację, bezwzględność i szybką reakcję. Symbol chroni przed wszelkimi formami negatywności, ale stymuluje pozytywną duchowość. Nadzoruje i uczy cię obserwować. Tak więc w rzeczywistości oznacza to również pełne szacunku sprawdzenie, co musisz osiągnąć.

..

AEGISHJALMR
Ægishjálmr dosłownie oznacza „hełm grozy” lub „hełm strachu”. Używanie Aegishjalmr podlega złudzeniu lub „oszukaniu wzroku”. Jest to używane przez praktykującego, aby wpływać na umysł innej osoby, tak aby nie widział rzeczy takimi, jakimi są naprawdę (na przykład, aby wojownicy wyglądali na silniejszych lub wyróżniali się podczas ataków z ukrycia). Mówiono, że symbol był używany przez Wikingów w walce i jest teraz noszony jako ochrona.

..

KWIAT ŻYCIA
Flower Of Life jest symbolem samoakceptacji. Jesteś tym kwiatem we wszystkich tych kwiatach i jesteś ważny. Flower Of Life jest związany zarówno z nadprzyrodzonymi, jak iz ziemią. Oznacza płodność, ochronę i kreatywność. Flower Of Life pomaga w rozpoczynaniu nowych projektów. Symbol ma silny wpływ leczniczy. Mówi się, że samo patrzenie na to lub dostrojenie się do niego w trakcie medytacji powoduje poważne zmiany. Mówi się również, że neutralizuje negatywne skutki promieniowania.

..

MŁOT THORA
To jeden z najważniejszych znaków nordyckiego pogaństwa. Dzięki takiemu amuletowi uzyskano ochronę Thora. Noszenie znaku Thora znacznie wzrosło w ostatnich latach. Thor jest znany ze swoich błogosławieństw. Swym młotem pobłogosławił wszelkiego rodzaju ważne wydarzenia w życiu: narodziny, małżeństwo, śmierć, uroczystości, podboje ziemi i oznaczanie granic.

..

KOLOVRAT
Kolovrat to starożytny słowiański pogański symbol przedstawiający słońce z zakrzywionymi promieniami. Symbolizuje ciągły ruch słońca, nieskończoność życia na ziemi, przemianę dnia i nocy, zwycięstwo światła nad ciemnością. Jest słonecznym symbolem i reprezentuje długie życie, zdrowie, dobre samopoczucie. To także symbol boga słońca.

..

OM
Duchowy symbol Ohm reprezentuje wieczność i połączenie z Wszechświatem. Reprezentuje wszystkie modlitwy i mantry. Ohm przypomina ci o połączeniu się ze swoją duszą. Ohm uczy, jak ufać i wyjaśniać niejasne rzeczy. Dźwięk Ohm jest często używany w medytacjach, ciągłe powtarzanie prowadzi do głębokiej medytacji.

..

TRISKELE
Triskele (potrójny wir) to potrójny symbol z trzema wirami. To tańczące koło stworzenia z jego wirującą energią, która płynie we wszystkich żywych istotach. Starożytni Celtowie używali tego znaku jako ochrony przed pechem i do odparcia wszelkiego zła. Jako talizman pomaga również spełnić pragnienia serca, promować wewnętrzną mądrość i poddać się życiu oraz całkowicie zmienić, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Symbol jest nadal powszechnie używany każdego dnia.

..

TRIQUETRA
Triquetra to łacińska nazwa trójkąta. Wiele religii uważa 3 za świętą liczbę. W przypadku Celtów triquetra oznacza Życie, Śmierć i Odrodzenie. A także trzy siły natury: ląd, powietrze i morze. Jest także symbolem zmieniających się pór roku, dziewicy, matki i mędrca i jest podobny do symbolu Valknut. Splot symetryczny nawiązuje do niepodzielności i równości Trójcy Świętej: Ojca, Syna i Ducha Świętego.

..

GANESHA
Ganesha jest symbolem boskości, dobrobytu, wiedzy i mądrości. Daje spokój, ochronę i odpoczynek. Ganesha usuwa przeszkody i pomaga, gdy chcesz zacząć coś nowego. Ganesha oznacza także jedność wszystkiego. Ganesha oznacza posiadanie siły do ​​przezwyciężania wszystkich problemów w naszym życiu. Ganesh jest synem boga Shivy i bogini Parvati, którzy razem w kosmogonii hinduizmu symbolizują jedność wszystkiego.

..

LOTOS
Lotos reprezentuje czystość, duchowość i czystą osobowość. Ze względu na długi okres kwitnienia kwiat lotosu symbolizuje również życie. Kwiat, który się wyłania, pokazuje, że rośnie pomimo ciemności. Żyje w świetle, a jej korzenie są w ciemności. Ludzie często zgadzają się z tym symbolem, zwłaszcza w trudnym okresie lub po nim: wyłanianie się i opuszczanie przeszłości.

..

HUGINN & MUNINN
Huginn (myśl) i Muninn (pamięć) wylatują codziennie z Asgardu i latają nad wszystkimi dziewięcioma światami mitologii nordyckiej. Pod koniec dnia wracają do Asgardu, siadają na ramionach Odyna i szepczą mu do ucha wiadomości z różnych światów. Jako zwierzę totemiczne, kruk symbolizuje sny, przeznaczenie i tajemnicę. Jako totem koła medycyny, mądry Kruk uczy nas duchowości, inteligencji, jedności, dwoistości i równowagi.

..

PENTAGRAM (PENTAKEL)
Pentagram przedstawia ziemię, powietrze, ogień, wodę i ducha. Tak więc symbol ma wiele wspólnego z ziemią, ale jest również używany w czarownictwie. Pozytywny pentagram reprezentuje także człowieka i jego zmysły. Znaczenie pentagramu może również oznaczać poszukiwanie Boskiej Wiedzy. Może być noszony jako symbol ochronny lub wskazujący na zaangażowanie w świat magii i boskiej mądrości.

..

DRZEWO ŻYCIA
Drzewo Życia symbolizuje mądrość, ochronę, siłę, obfitość, piękno, odkupienie i życie. Z korzeniami w ziemi styka się ze światem podziemnym. Swoimi gałęziami sięga do nieba. Jest pośrednikiem między bogami a ludźmi. Trzy główne systemy drzew: korzenie, pień i gałęzie są równoległe do ludzkiego rozwoju ciała, psychiki i umysłu. To potężny symbol wzrostu. Ponadto drzewo życia symbolizuje życie wieczne i nieśmiertelność.

..

MERKABA
Merkaba to święty symbol geometryczny. Składa się z dwóch piramid wpadających w siebie, jednej skierowanej w górę, a drugiej w dół. Słowo „Mer” oznacza przeciw wirującym polom świetlnym, „ka” oznacza ducha, a „ba” oznacza ciało lub rzeczywistość. Merkaba oznacza siłę i ochronę oraz wspiera rozwój duchowy.

..

TAJSKI BUDDA
Oczy są zamknięte, aby w pełni myśleć. Ma również kropkę na środku czoła, zwaną urną, która oznacza boskość. Często ręce Tajskiego Buddy są w dhjana mudrze, geście medytacji. Obie ręce złożone razem na kolanach, prawa ręka na górze. Tajski Budda symbolizuje gest wewnętrznej medytacji i wyciszenia. Medytujący Budda oznacza większą świadomość, w której nie liczy się już cały materialny świat wokół nas.

..

ZIARNO ŻYCIA
Seed Of Life to symbol samoakceptacji. Jesteś tym kwiatem we wszystkich tych kwiatach i jesteś ważny. Seed Of Life jest związane zarówno z nadprzyrodzonymi, jak iz ziemią. Symbolizuje również płodność, ochronę i kreatywność. Seed Of Life wspiera również w podejmowaniu nowych projektów. Dlatego ten symbol jest często noszony przez osoby, które są gotowe na coś nowego lub nowy projekt.

Elektro-Radionika

Wiadomo, że:

  • organizm człowieka jest (zazwyczaj mimowolnym) generatorem najróżniejszych prądów, pól elektrycznych i fal elektromagnetycznych;
  • zjawiska elektro-magnetyczne interagują ze sobą;
  • czynnik generujący prądy, pola elektryczne, fale elektromagnetyczne reaguje na interakcje wygenerowanych przez siebie stanów

Po części „oficjalnej” tradycyjne poga-duszki na temat spotkania w gronie lub w (nie)tematycznych podgrupkach, podczas których często zdarza się nam stracić poczucie czasu, ale nigdy nie było to stratą czasu

Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych. Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu

.