A prościej to :
świadome, pełne ciekawości i otwartości doświadczanie chwili obecnej. Zarówno tego, co nas otacza, czyli przedmiotów, przyrody i innych ludzi, jak i tego, co dzieje się w nas samych, czyli odczuć z ciała, myśli czy emocji. Mindfulness to nie jest żadna wyjątkowa ideologia, to po prostu zatrzymanie się w celu dostrzeżenia tego wszystkiego, co związane jest z naszym życiem. Niby tak zwyczajne, a niestety tak rzadkie we współczesnym, zaganianym świecie.

.
spotkanie przygotował i poprowadzi
Łukasz Roman Romanowski
.
tata Mai 9 lat i Marysi lat 5. Ze swojego ponad 2 letniego doświadczenia i praktyki Medytacji (w tym Mindfulness), może potwierdzić skuteczność działania (stosowane są u Niego w domu). Praktyka mindfulness służy jako narzędzie wspomagające naukę i koncentrację, poprawę kontaktów zarówno między rówieśnikami jak i pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Zaobserwował jak wraz z pogłębianiem technik dzieci zachowują się inaczej wobec siebie; są bardziej wyrozumiałe i empatyczne w stosunku do siebie i otoczenia.

Praktyka uważności ma ogromny wpływ na rozwój różnych obszarów mózgu u dzieci i dorosłych, które są aktywne w trakcie sytuacji stresowych, przeżywania silnych emocji.

Ponadto regularna praktyka wpływa na rozwój funkcji wykonawczych. Należą do nich:
- powstrzymywanie się od danych działań,
- przekierowywanie uwagi oraz umiejętność przełączania się pomiędzy alternatywnymi sposobami reagowania,
- samokontrola (w tym emocjonalna),
- elastyczność w myśleniu,
- planowanie i organizowanie różnych czynności,
- myślenie abstrakcyjne,
- tworzenie pojęć,
- zapamiętywanie, przechowywanie zapamiętanych treści, ich przypominanie (przeszukiwanie w pamięci w celu odnalezienia właściwych informacji).

Oczywiste jest, że osoby nauczone technik medytacyjnych są spokojniejsze, bardziej zrelaksowane i skoncentrowane. Warto jednak dodać, że regularna wspólna medytacja podnosi poziom samoakceptacji u uczestników. Przestają ze sobą rywalizować, są otwarci, bardziej empatyczni. Udowodniono, że w czasie medytacji uwalniają się w organizmie składniki chemiczne, które obniżają ciśnienie krwi i napięcie mięśniowe, a tym samym wyrównują rytm pracy serca i zwiększają pojemność płuc. Przynosi ona zatem wymierne efekty zarówno w sferze psychologicznej i społecznej, jak i fizjologicznej.
Stosuj codziennie, praktyka czyni mistrzem 🙂



Abecadło „uważności”


Po części „oficjalnej” tradycyjne poga-duszki na temat spotkania w gronie lub w (nie)tematycznych podgrupkach, podczas których często zdarza się nam stracić poczucie czasu, ale nigdy nie było to stratą czasu
Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych. Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂
Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu
.