(arch.) 28 czerwca 2019 (piątek 18:00) Noc Kupały

Zapraszamy na „szkicowanie” własnej przyszłości –
tak by Życie mogło Ją już tylko ładnie pokolorować 🙂

„Scenariusz” i „reżyseria” wieczoru: Katarzyna Olta:

Według Wikipedii, wyraz kupała pochodzi najpewniej z indoeuropejskiego pierwiastka kump, oznaczającego grupę, gromadę, zbiorowość, z którego wywodzą się słowa takie jak kupa, skupić, kupić – w sensie „gromadzić”

Kupalnocka poświęcona jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, mającym oczyszczającą moc. To również święto miłości, płodności, słońca i księżyca. Jest to też czas przesilenia letniego dnia z nocą. Od tego dnia, dni znowu będą krótsze.

Noc Kupały otwiera nowy czas Naszego cyklu. Nadchodzi czas ochrony i pielęgnowania tego co zasialiśmy, cokolwiek by to nie było, wzrosło i dojrzewa, zaczyna owocować. Nasze zasiane nasiona – myśli, przekonania, wierzenia, radość, smutek, nasze marzenia – będą dojrzewały do czasu święta Ziemi, obfitości i pierwszych plonów. Obecnie, mamy jeszcze szansę na korektę „zasiewu” do zgodności i jedności z oczekiwanymi plonami. I to jest piękne. 

Proponuję chwilę zadumy i miłości dla siebie. Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie „jakie mają być moje plony” co chciałbym/chciała zebrać.

Tym razem, proszę o zabranie ze sobą woli (chęci) i oczywiście dobrego humoru. Proponuję:

1. Rytuał oczyszczenia wodą
2. Praca z energiami światła – ogień

3. Śpiewanie pieśni sobótkowych 🆕
4. Ćwiczenie pozwalające na równoważenie energii wewnętrznej w sobie
5. „Dosianie” – fizycznie żeby było bardziej obrazowo, po to, żeby było o co dbać i pielęgnować. a po zakończeniu spotkania pozostał symbol – dla pamięci potrzeby pielęgnacji i urodzaju plonów.

Serdecznie zapraszamy,
bo gdy ludzie do wspólnej zabawy się zbierają,
to złe demony od nich uciekają
🙂

Dla Członków PTP wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych
Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu