(arch.) 30 kwietnia 2019 (wtorek 18:30) Katarzyna Olta

Dziś powierzamy Ziarno Naszych Marzeń Bóstwom Płodności

Noc z 30 kwietnia na 1 maja we wszystkich pradawnych kulturach Europy od Skandynawii po Sycylię od Iberii po Ural obchodzona była jako pożegnanie starego-śmierci, a przywitanie Bogów Płodności i nowego życia.

W Polskim Towarzystwie Psychotronicznym też będziemy świętować 🙂 – tym razem z inspiracji Katarzyny Olta – poniżej więcej od Autorki spotkania:

            Pierwszy maja, jest świętem Ziemi. Ziemi, przygotowanej do rodzenia plonów. Dzień ten jest połączeniem Bogini i Boga (cokolwiek przez to rozumiemy) a wynikiem tego połączenia powstają plony za które będziemy dziękować: 1-go sierpnia święto obfitości i poświęcenia ziół;  21 września – święto plonów, słońca, błogosławieństwa i dziękczynienia.

Połączenie Bogini z Bogiem, błogosławi nowy cykl roku urodzajem i mocą

W różnych kulturach i wierzeniach różnie przygotowujemy się do tego dnia i różnie przeżywamy.  Wszystkie te różnice, łączy zdecydowanie cel, którym dla mnie jest wspinała okazja do rozpoczęcia wszystkiego  od początku. Z świadomością i miłością zasianie nowego życia w każdej dziedzinie swojego działania.

Szczególną siłę i znaczenie w połączeniu tych dwojga, ma noc z 30 kwietnia na 1-go maja. Ta  noc ma Nas przygotować  do zbliżających się przemian. Tej nocy wszystko co stare, niekorzystne, co chcemy poddać przemianie traci moc, symbolicznie mówimy o gaszeniu starych świateł.

Rozpalamy Nowe – nowe światło, nowe życie, nowe Ja. Światło jest podstawą żywiołu eteru. Jest symbolem wszystkiego co „się tworzy”. Przenika żywioły powietrza, ziemi, wody i ognia.   Dzięki wzajemnemu przenikaniu żywiołów, możemy uczestniczyć  w Boskim dziele tworzenia. Odwieczny taniec i współzależność.

Można też powiedzieć, że żywioły, jak kochankowie prowadzą swe pląsy po to, żeby w tym uścisku powstało nowe życie. Dotyczy to każdej dziedziny Nas, Naszego ciała, duszy, naszych emocji i naszego współistnienia z wszystkim co Nas otacza, ludźmi przyrodą, żywiołami.

Jest to też okres prac ogrodniczych i polowych. Wszystko przejawia potrzebę przebudzenia. Jest to noc miłości, nadziei i oczekiwania.

Jest to również czas na to żeby  połączyć Boginię i Boga w sobie. Zasiać nasiona naszego Ja. Możemy zbudować, odbudować, odnaleźć siebie, takiego/taką jaką uważamy że jesteśmy lub pozwolić  sobie na odrodzenie „sobie/w siebie” wszystkich  najskrytszych pragnień. 

Jest to czas połączenia i zjednoczenia. Czas zmysłowości i przyciągania do siebie wszystkiego co potrzebne Nam do tego, by Nasze Plony były pełne i obfite w czym pomagają nam Duchy Natury.

„Moc przyrody woła: „Zapomnij cierpienia i ludzkie zgryzoty, ….”

„Gdy będą w Tobie wolność, miłość, pokój, poznasz swą istotę i moc mego uroku.”

„Ogień, ziemia, woda, powietrze i to światło z góry, tylko Ty znasz prawdziwe oblicze natury”

Tego wieczoru:

  • Postawimy swoje drzewko mocy i zabawy, symbol połączenia Bogini Ziemi z Bogiem Słońce.
  • Rozprawimy się z tym co stare i postanowimy nowe, rozpalające własne światła.
  • Połączymy się z własnym światłem mocy .
  • Odnajdziemy i zasiejemy własne ziarna
  • Sprawdzimy jakie rozwiązanie podpowiadają nam Duchy  Natury (karty Duchy Natury)

Przewidujemy pracę plastyczne typu rysowanie i malowanie kredkami  (będziemy siać w ten sposób soje ziarna), pracę z żywiołem wody i ognia, którym powierzymy opiekę i nadzór nad żeby się działo.

Wszystkie materiały zapewniamy.  Zapraszamy do fajnej zabawy i własnego siania. Należy zabrać ze sobą pozytywne nastawienie i poczucie humoru. 🙂

Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych. Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu

.