(arch.) 28 września 2020 (poniedziałek 18:30) – Zadziwianie gawiedzi?

Wysoce prawdopodobnym jest, że ewolucja „wymyśliła” mózg, by poprawiać przetrwanie i prokreację organizmów (życia). Zapewne „nieoczekiwanie” dla niej pojawił się efekt uboczny w postaci rozwoju cywilizacji nakręcanej nauką i zazwyczaj zdroworozsądkowym myśleniem.
Ale i w tym wypadku „uczeń przerasta mistrza” – mózg ludzki jest w stanie wyobrazić sobie to co dla rzeczywistości jest niewyobrażalne – problemem do zrozumienia wszystkich aspektów natury staje się często (paradoksalnie) nieograniczoność i brak pokory ludzkiego umysłu 🙂

Zamierzone komplikowanie, by słuchacz nie zrozumiał?

Niestety, z jakiegoś powodu zagadnienia fizyki kwantowej i relatywistycznej są (celowo?) prezentowane jako coś niezwykle dziwnego, niezrozumiałego, nielogicznego i nie do pojęcia.

Proponowane (domyślane) przez nas powody to, że tacy prelegenci:

  • sami za bardzo nie rozumieją tematu a tzw. twarz zachować trzeba?
  • mają za zadanie skomplikować temat i zadziwić tzw. gawiedź np. po to by tejże zaimponować, wyłudzić podziw i pozycję społeczną?
  • starają się wywrzeć presję na (siłą rzeczy nie kumatych w temacie) politykach (decydujących o budżetach badawczych) by sfinansować kolejne lata „programów badawczych”?
  • chcą być kapłanami nowej religii i „zabierają klucze poznania, sami wejść nie potrafią, innym zabraniają”?
  • ?

Temat zaprezentuje i do dyskusji zaprosi Grzegorz Komorowski

Po części „oficjalnej” tradycyjne poga-duszki na temat spotkania w gronie lub w (nie)tematycznych podgrupkach, podczas których często zdarza się nam stracić poczucie czasu, ale nigdy nie było to stratą czasu

Dla Członków Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego i członków Stowarzyszenia Rzeczoznawców Radiestezji wstęp wolny, pozostałych uczestników prosimy o min. 10 PLN wsparcia naszych Celów Statutowych. Problemy z kaską? – rozumiemy i prosimy o „zrekompensowanie” radością ze wspólnego spotkania oraz swoją aktywnością w dyskusji po części oficjalnej 🙂

Ul. Ratuszowa to praskie centrum Warszawy. Ratuszowa 11 to ok. 300 metrów od stacji metra „Dworzec Wileński”, a po godz. 17:30 i w dni wolne od pracy bezproblemowo dostępne są miejsca parkingowe.
Tak więc niewiele stoi na przeszkodzie by do nas dotrzeć.
Serdecznie zapraszamy – TU i na naszej stronie kontakt możliwości dojazdu

.