(arch.) Święta bezwarunkowej wiary w przyszłość – Wielkanoc 2020

Dla naszych członków i sympatyków:

Zdrowych, pogodnych, pełnych serdecznego ciepła i optymizmu Świąt Wielkiejnocy,życzyZarząd PolskiegoTowarzystwaPsychotronicznego

.

„Kryzys może być prawdziwym błogosławieństwem dla każdego człowieka i każdego kraju, ponieważ wszystkie kryzysy prowadzą do rozwoju. Twórczość rodzi się w agonii, tak jak dzień rodzi się w ciemności nocy. Kryzys stymuluje innowacyjność, prowadzi do odkryć i nowych strategii. Ktokolwiek zwycięży kryzys, triumfuje nad sobą, nie przestrzegając okoliczności.
Ten, kto obwinia kryzys za swoje niepowodzenia, zakopuje swój talent w ziemi i przekazuje problemy zamiast je rozwiązywać. Prawdziwy kryzys to kryzys niekompetencji.
Najczęstszą porażką zarówno ludzi, jak i narodów jest lenistwo w rozwiązywaniu problemów. Bez kryzysu nie ma prawdziwego wyzwania. I bez trudu, życie staje się rutyną, powolną śmiercią.
Bez kryzysu, nie ma żadnej zasługi. To właśnie w czasach kryzysu można wykazać się najlepszymi cechami, ponieważ pod jego nieobecność wiatr jest tylko pieszczotą. Mówienie o kryzysie to jego promowanie, ale milczenie o nim to poddawanie się okolicznościom. Nie ma lepszego sposobu na pracę, niż nie szczędzić wysiłku. Połóżmy raz na zawsze kres niefortunnej niechęci do walki z trudnościami.”

A dla naszych Przyjaciół poetek i poetów:

Wszystkiego Wam przyjemnego
Świętom tymże należnego!

w rymie psychotronicznym 😀

.